Заняття для дітей молодшого дошкільного віку на

тему: «Парк моєї мрії»

Вихователь ДНЗ «Веселка»

Юрковець Світлана Василівна

(педагогічне звання

«вихователь-методист»)

Програмовий зміст

Закріпити знання дітей з безпечним поводженням в лісі, в парку з незнайомими людьми, під час ігор з піском і водою, а також назви дерев (берізка, тополя, акація, каштан, липа, клен та куща калини). Активізувати словник словами: парк, атракціони, фонтан, березовий гай, аквапарк, літній кінотеатр). Вчити дітей колективно працювати над створенням парка поєднуючи різні види матеріалу (кольоровий пісок, папір, яєчна шкарлупа). Розвивати уяву, мислення, ліпку, моторику пальців. Виховувати любов до природи, дружні відносини між дітьми, почуття прекрасного.

Хід заняття:

Малята погляньте скільки до нас завітало гостей, давайте привітаємося скажемо Добрий день!

Ранкова зустріч «Ми одна сім’я»

Малята я запрошую вас в гості до Екоколобка. А ви знаєте чому він називається Екоколобком? Він дбає про природу і дуже любить гратися в природі з дітками.

Добрий день Екоколобок. Добрий день.

Е.к.:Малята я дуже радий вас бачити, я хочу запросити вас в осінній парк.

В.:Малята підемо погуляємо в парк з Екоколобком? Поглянете як красиво навколо.

- Що є в парку? (дерева і кущі).

Діти скажіть які за розміром дерева? (високі), а кущі? ( маленькі).

Діти огляніться навкруги і скажіть які дерева і кущі ростуть в парку?(каштан, липа, тополі, біла акація-дерева, кущі-калина)

Гра «Дерева і кущі»

Послухайте правила гри я буду називати дерева і кущі. Якщо я назву дерево ви стоїте, якщо назву кущ ви присідаєте. Закріплення правил гри.(Каштан, калина, липа, бузок, акація)

Що є у дерева? (стовбур, гілочки, листочки).

- А що дерева ховають у землі? (корінь).

Малята, а знайдіть дерева які найбільше люблять бджілки? (акація, липа).

Чому люблять їх бджілки? (у них багато квітів, а у квіточок багато меду).

Діти ці дерева називають деревами медоносами.

Діти, так як називаються ці дерева? (медоносами).

Малята, а липовий цвіт чудовий засіб від застуди.

Діти, а хто знає вірш про липу?

Я маленька липка,

Виросту велика –

Не ломай мене.

Я медовим цвітом

Зацвіту над світом –

Бережи мене.

А зараз давайте разом з Екоколобком пограємо в гру:

Д/г. До дерева біжить

Послухайте правила гри. Я вам загадую загадку, а ви її уважно послухайте і спробуйте відгадати про яке дерево говориться у цій загадці і за сигналом «один, два, три – до дерева біжи» ви біжите до дерева. Закріпимо правила гри.

Загадки

Мій зелений піджачок,

Весь пошитий з колючок.

Тільки що мені робить –

Я росту, а він тріщить?

І дарма якщо порву –

Бо й без нього проживу? (Каштан)

* * *

Як дерево називається

Що влітку в білий пух одягається? (Тополі)

* * *

Що за дерево, чий цвіт
Пахне медом на весь світ?(Липа)

* * *

І червона, й соковита,

Та гірка вона все літо.

Припече мороз – вона

Стала добра й смачна? (Калина)

* * *

Білосніжні китиці

Серед листя світяться.

Їх духмяний запах, друзі,

Розливавсь по всій окрузі. (Акація).

- Діти давайте присядемо на лузі я хочу вам дещо розповісти.

- Діти а ви знаєте, що дерева з великою кроною і листям оберігають від зайвого пилу, очищують повітря від шкідливих речовин і виділяють кисень. А киснем ми дихаємо.

- Діти подумайте і скажіть які дерева можна назвати шумозахисними і пилозахисними? (дуб, липа, каштан, тополя ).

- Діти як ви думаєте чи всі кущі безпечні для здоров’я? (ні)

- Які кущі? (шипшина, кущ троянди). Чому? (вони колючі, можна поранитися).

Малята молодці, ви дуже багато всього знаєте, а ви знаєте як треба себе поводити в природі? Я хочу з вами погратися в гру!

Д/г «Правила поведінки в природі»

1. Чи можна кричати в парку, лісі? (ні) Чому? (порушуємо тишу).

2. Чи можна слухати тишу і звуки лісу? (так).

3. Чи можна ломати гілки? (ні) Чому? (деревам боляче, дерева можуть загинути).

4. Чи можна нюхати квіти? (так).

5. Чи можна ходити по доріжках стежках тихо і обережно? (так).

6. Чи можна кидати обгортки з цукерок, пакети з соку, використані серветки? (ні) Чому? (забруднюється середовище).

- А куди кидають? (кошик для сміття).

Діти погляньте яке красиве різнокольорове листя в парку!

- Якого кольору листочки? (жовте, червоне, зелене, коричневе).

- Як його можна назвати одним словом? (різнокольорове).

Діти давайте пограємо в гру!

Д/г «З якого дерева листочки»

Послухайте правила гри!

Я вам всім роздаю по одному листочку з різних видів дерев. Коли я скажу: «один, два, три - біжи» кожен з вас має підбігти до того дерева листок з якого тримаєте в руках.

Малята вам сподобалось гратися в парку?

Малята, але на жаль нам потрібно повертатися в д/с давайте подякуємо Екоколобку за цікаву екскурсію в парку. Бувай Екоколобок, до зустрічі.

А зараз малята давайте пограємо в гру «Листочки»

Листочки

Ми – листочки, ми – листочки.

На гілках сидимо.

Дмухнув вітер – полетіли…

Ми летіли, ми летіли

І на землю тихо сіли.

Вітер знову налітав

І листочки підіймав

Закружляли полетіли

І в парк дитячої мрії залетіли.

А я вас малята теж хочу запросити в парк тільки не в осінній парк, а парк дитячої мрії, який ми подивимося по комп’ютеру.

Відео….

Малята що вам найбільше сподобалося в цьому парку? (квіти, атракціони, фонтан, аквапарк, дитячий майданчик, поляна казок, зоопарк, автомістечко, літній театр, газони, березовий гай).

Що роблять в автомістечку? (вивчають правила дорожнього руху).

- Чи хотіли б ви мати такий парк в нашому місті?

- Малята давайте пригадаємо правила безпечної поведінки в парку!

1. Чи можна обсипатися піском? (ні),

(пісок може попасти в очі і будуть боліти).

2. Чи можна купатися в фонтані? (ні),

(можна втонути).

3. Чи можна виходити, вибігати з парку без батьків? (ні),

(діток можуть викрасти, можуть потрапить під машину).

4. Чи можна відходить від батьків і йти з незнайомими людьми? (ні),

(можуть викрасти).

5. Чи можна битися палицями? (ні),

(можна травмувати товариша).

6. Чи можна кидати каміння один на одного? (ні), (можна травмувати товариша).

7. Чи можна гратися біля водойомів без батьків? (ні),

(можна впасти в воду і втонути).

8. Чи можна брати сірники і розпалювати вогнище? (ні), (може виникнути пожежа).

9. Чи можна без дозволу батьків кататися на атракціонах? (ні).

10. Де потрібно переходити дорогу? (на пішохідному переході).

11. Чи можна багато їсти морозива? (ні).

(може заболіти горло).

12. Чи можна рвати і їсти незнаючі ягоди? (ні),

(можна отруїтися).

- А зараз малята я хочу вам показати парк дитячої мрії який я створила сама.

- Давай його розглянемо!

Ми заходимо з вами в парк.

- Що ми бачимо в парку? (доріжки).

- Які доріжки? (широкі, вузенькі).

- А що ще? (газони).

- Якого кольору? (зеленого).

Якого кольору вузенькі доріжки? (жовтого).

Якого кольору широкі доріжки? (білого).

Уявіть що ми ідемо по парку, що ми бачимо по переду? (фонтан).

- Якого кольору водичка у фонтані? (блакитна).

- Що ми ще бачимо попереду? (квітник).

- Якого кольору квіти?

Ідучи по доріжці що ми ще бачимо попереду? (дитячий майданчик).

- Що є на дитячому майданчику? (пісочниця).

- Якого кольору пісок? (оранжевого).

- Що знаходиться з права в парку? (вузенькі доріжки по якій можна потрапить на поляну казок, аквапарк, літній кінотеатр до березового гаю).

- Що знаходиться з ліва в парку автомістечка атракціони, дитяче кафе (морозиво, соки) зоопарк.

- Які дерева ростуть у нашому парку? (липа, акація, каштан, тополя, береза,

кущ калини).

- Які дерева розміщені над дорогою? (тополі, каштани ці дерева мають велику крону захищають від шуму і пилу. Частина парка в нас засаджена квітами, деревами, вимощені доріжки, а інша частина нічого не розміщено. (давайте вимостимо доріжки, посадимо квіти, дерева, а потім доробимо водичку у фонтані і дитячу пісочницю. Спочатку будемо вимощувати доріжки.

Широку доріжку викладаємо кульками білого кольору, які зроблені із серветок і на них наклеєна яєчна шкарлупа.

Вузенькі доріжки викладаємо кульками жовтого кольору які зроблені із серветок.

- Тепер посадимо квіти в квітнику?

- З чого вони зроблені? (із паперу).

- Тепер посадимо дерева? (які дерева посадимо біля дороги? – тополі і каштани)

- Чому? (щоб захищали від пилу і шуму).

- Які дерева посадимо в середині парку? (липа, акація, кущ калини).

Липа захищає від пилу і шуму, а в літку захищає від сонячних променів.

Посадимо берізки і створимо березовий гай.

А тепер дітки нам залишилось зробити водичку у фонтані і насипати пісочок у пісочницю.

Я намащу клеєм середину фонтана а Іринка посипить блакитним пісочком, і пісочницю намащу клеєм, а ви посиплете пісочком.

Якого кольору? (оранжевого).

Молодші дітки. Погляньте який красивий парк. Давайте покажемо нашим гостям.

/Files/images/DSCN3307.JPG

/Files/images/DSCN3309.JPG

/Files/images/DSCN3317.JPG

Конспект

заняття з безпеки життєдіяльності

на тему: «Сам удома»

(Старший дошкільний вік)

Вихователь ДНЗ «Веселка»

Маліченко І.О.

Програмовий зміст:

Розвивати пам'ять, мислення, увагу, спостережливість та мовлення дітей.

Виховувати свідому обережність, уміння піклуватися про себе і своє життя.

Учити дітей неухильно дотримуватись правил безпечної поведінки вдома. Формувати у дошкільнят усвідомлення цінності свого життя та здоров’я, стереотипами безпечної поведінки в довколишньому середовищі, узагальнити знання про предмети, явища та життєві ситуації, які можуть спричинити травми; закріпити правила поведінки з незнайомими людьми. Вчити передбачати наслідки необачної поведінки; користуватись телефонним апаратом.

Активізувати словник дітей, словами назвами побутових електроприладів, номерами виклику екстренної допомоги.

Вітають сьогодні дорослі і діти,

Гостей дорогих в атмосфері привітній,

Для вас готували ми нову виставу,

Виставу навчальну і дуже цікаву.

В ній зло і добро зустрічаються часто,

І хто переможе - всі знають прекрасно.

Ми спробуєм вам, з допомогою казки.

Про різні в житті розказать негаразди.

Щоб в ній зрозуміти змогло і маля,

Що є небезпечним для його життя.

Лялькова вистава

«Котик і Півник»

Декорації: ліворуч – Лисиччина хатинка, праворуч – Котикова, між ними – ліс.

На сцені з’являється Котик і Півник.

Котик

В ліс іду я полювати,

Ти ж лишаєшся у хіті,

Часу дарма не марнуй –

Кашу на обід зготуй.

Котик іде за лаштунки. Півник господарює в хаті, наспівуючи пісеньку. Лисичка виходить із лісу та підкрадається до Котикової хатки.

Лисичка

Гарна пісенька лунає (зазирає у віконце),

Це так Півник наш співає!

Відчини-но двері трошки,

Пригощу тебе горошком.

Півник

Зараз, зараз відчиняю,

Бо горошок полюбляю.

(Підходить до дверей).

Лисичка (хапає Півника)

Нерозумний ти який!

Лізь-но у мішок мерщій.

Лисичка накидає на Півника мішок та біжить до лісу.

Півник

Ой! Рятуй мене, мій друже!

Мені страшно дуже-дуже,

В ліс несе мене лисиця

У мішку, як у в’язниці!

Брате-котику, рідненький,

Порятуй мене швиденько!

На сцені з’являється Котик.

Котик

Чую галас, Півник плаче,

І Лисицю вражу бачу.

Треба Лиску наздогнати,

Свого друга врятувати.

(Біжить за Лисичкою).

Лисичка (помічає погоню)

Мабуть, кину я мішок

І сховаюсь у лісок.

Лисиця кидає мішок і втікає. Котик звільняє Півника. Вони вдвох прямують до своєї хатинки.

Півник

Спасибі, Котику мій милий,

Якби не ти, мене б вже з’їли.

Ти врятував мені життя!

Котик

Провина, друже, тут твоя!

Ти у вікно не виглядай

І двері сам не відчиняй.

Я полювати йду далеко.

Пильнуй, бо вскочиш у халепу.

Півник

Повір мені, мій любий брате,

Дверей не буду відчиняти!

Друзі прощаються. Котик йде за лаштунки.

Виходить Лисичка.

Лисичка

Кіт знов подався полювати,

Тож підкрадуся я до хати.

(Підходить до хатинки)

Півник

В хаті чисто приберу,

Потім їсти наварю.

А Лисиці, якщо прийде,

Двері я не відчиню!

Лисичка

Тебе я виманю із хати,

Бо добре вмію хитрувати.

(Підходить до віконця і звертається до Півника)

Чому гостей не зустрічаєш,

Дверей чому не відчиняєш?

Я тобі принесла трошки

Молоденького горошку.

Півник

Зараз, зараз відчиняю,

Бо горошок полюбляю.

Півник відчиняє двері, Лисиця накидає на нього мішок.

Знов тебе я обдурила,

Лізь в мішечок, Півник милий!

Півник

Котику, рідненький мій,

Порятуй мене мерщій!

В ліс несе мене лисиця,

У мішку, як у в’язниці!

На сцені з’являється Котик. Лисичка помічає його.

Лисичка

Мабуть, кину я мішок

І сховаюсь у лісок.

Кидає мішок і тікає. Котик звільняє Півника. Вони вдвох прямують до хатки.

Котик

Ти чому не слухав брата,

Знов попав Лисиці в лапи?

Півник

Пробач мені, я дуже прошу,

Побачиш, буду я хорошим.

І до вікна не підійду,

І двері сам не відчиню.

Котик

Якщо триматимеш ти слово,

То будеш цілим і здоровим.

Півник (підходячи до хатинки)

Я дякую тобі, мій друже,

Обід смачний був дуже-дуже.

Час знову йти на полювання.

Запам’ятай моє прохання.

Я вранці повернусь додому.

Дивись, не відчиняй нікому.

Друзі прощаються. Котик іде з двору.

Півник

Усе я добре пам’ятаю,

Твого повернення чекаю.

(Заходить до хатки). До хатинки підкрадається Лисичка.

Лисичка

Кіт подався полювати,

Півня виманю із хати.

(Стукає в двері)

Чому гостей не зустрічаєш?

Чому дверей не відчиняєш?

Я тобі принесла трошки

Молоденького горошку.

Півник

Ти горошок залишай

І додому поспішай!

Лисичка

Тут горошок покладу,

Й геть від хатки в ліс піду!

Лисичка насипає горошок, сама ховається за кущик. Півник виглядає в віконечко, потім виходить на подвір’я. Півник дзьобає горошок. Лисичка вистрибує і хапає його.

Лисичка

Знов тебе я обдурила,

Лізь в мішечок, Півник милий!

Тебе Котик не врятує,

Бо далеко він полює.

Півник

Ой, рятуй мене, мій друже!

Мені страшно дуже-дуже!

Не послухав я тебе,

Тож Лисиця з’їсть мене.

Лисичка зупиняється біля своєї хатинки.

Лисичка

Ми дістались вже до хати,

Годі, Півнику кричати!

(Заносить мішок до своєї хатинки). Повз Лисиччину хатинку пробігає Зайчик, зупиняється і зазирає у віконечко.

Лисичка

З лісу принесу швиденько,

Оберемок дров сухеньких,

Піч гарненько натоплю,

Борщик з Півника зварю.

(Виходить з хати і йде до лісу)

Зайчик

Лихе Лисиця затіває,

А Котика ніде немає, (Лунає постріл)

Я чую постріл, хтось полює.

Можливо там Кота знайду я.

(Біжить по лісу, зустрічає Котика)

Нам треба Півня рятувати,

Потрапив він Лисиці в лапи.

Хоче Лиска піч топити,

Щоб із Півнем борщ варити (Ховається у лісі)

Лисичка з дровами повертається додому. Котик та Зайчик йдуть до Котикової хатинки.

Котик

Аби Півника звільнити,

Слід руду перехитрити.

У сватів перевдягнемось,

До Лисиці доберемось.

Заходять до Котикової хатинки і виходять звідти у шапках та кожухах. Біжать до Лисиччиної хатки, стукають у двері.

Котик

Лисичко, двері відчиняй!

Свати прийшли, тож зустрічай!

Лисичка (з хатки)

Причепурюся швиденько,

Зустріну гостей я раденько!

А ти Півнику, допомагай,

Сватам двері відчиняй.

Півник відчиняє двері. Котик та Зайчик хапають його і біжать до Котикової хатинки.

Котик

А ось рідненька наша хата,

Тут будем жити-поживати!

А ти, мій брате, маєш знати –

Не слід Лисиці відчиняти.

Персонажі ховаються за лаштунки.

_____________________________

Казкарка задає дітям запитання:

- Хто головні персонажі казки?

- Що трапилося з Півником? Чому?

- Хто врятував Півника?

- Які поради давав Котик Півникові?

- Чому Півник відчиняв двері Лисичці, хоча знав, що цього робити неможна?

- Як мав поводитися Півник, щоб не сталося біди?

- А чи зустрічали ви в книжках героїв, нехтували правилами особистої безпеки?

Давайте за допомогою цих героїв казок пригадаємо правила безпеки.

А допоможе нам казкова квітка з чарівними пелюстками. З нею побуваєм в різноманітних життєвих ситуаціях, з яких будемо разом знаходити вихід.

Квітко, нам допомагай

І пелюсточку віддай!

Нам завдання загадай.

Вихователь відриває першу пелюстку, читає «Свої – чужі».

- Квітка хоче підказати, що не кожний зустрічний, не кожний перехожий, не кожний дорослий наш друг-товариш. Згадайте які прикрі випадки сталися з героями казок через те, що вони були занадто довірливими і відчиняли двері незнайомим, або занадто довірливими тим, кого зустріли в лісі чи на вулиці (казки: «Котик і Півник», «Зайчикова хатка», «Вовк та семеро козенят», «Коза-дереза»).

Діти розповідають, де герої казок припустилися помилки.

Якщо ви саменькі вдома,

То запам’ятайте:

Ви людину незнайому

В хату не пускайте

Двері добре зачиняйте.

Кожен раз надійно.

Ці поради пригадайте і живіть спокійно.

Вихователь відриває наступну пелюстку.

Читає: Добре чи погано? (дидактична гра з предметними картинками)

Квітко, нам допомагай

І пелюстку віддай!

Нам завдання загадай.

Вихователь відриває наступну пелюстку.

Гра « Ой-ой»

Вихователь називає слова діти якщо вважають що цей предмет може бути небезпечний говорять ой-ой, а коли безпечний – марширують –будильник, цукерка, ножиці, ручка, шпилька, книга, пилка, ніж, кипляче молоко, вогонь, ліки, незнайомі люди, гострі предмети, праска.

Вихователь відриває наступну пелюстку

Квітко, нам допомагай

І пелюстку віддай!

Нам завдання загадай

Читає: «Небезпечні місця для ігор»

Квітко, нам допомагай

І пелюсточку віддай!

Нам завдання загадай.

Розгляньте малюнки. Зеленим кружечком позначте малюнки, на якому діти правильно вибрали місце для гри, а червоним – місце, де гратись небезпечно.

Пам’ятай! Не всі місця у квартирі безпечні для розваг!

Обід на кухні матуся готує:

І варить, і смажить, часу не марнує.

Ти іграшки з кухні свої забери:

Кухня у хаті – не місце для гри!

У ванній кімнаті купаються люди,

Тут можна вмиватися, чистити зуби.

У ванній вода і підлога слизька,

Ванна – не місце для гри малюка.

Якщо на балкон ти хочеш піти,

Маму чи тата туди запроси.

Балкон – небезпечне місце в квартирі,

Тут пустувати не можна дитині.

У кожній кімнаті ти бачиш вікно:

Вузьке підвіконня й прозоре скло.

Тут квіти у горщиках поливай

Та на підвіконня ти не сідай.

Куди телефонувати вразі небезпеки.

Дидактична гра «Щоб не трапилося лиха».

Пам’ятка

«Щоб не трапилось лиха»

  1. Бачите вогонь і дим – набирайте – 101
  1. Небезпеки вже нема – якщо набереш – 102
  1. Захворів – одразу ти набери – 103
  1. Чуєш запах від плити – набери - 104

Діти повинні вміти та знати,

Як допомогу собі викликати.

Пожежа, вогонь, як ти в дома один.

Швиденько дзвони й викликай «101».

Адресу назви, що горить, і як звати,

Пожежників треба тоді вам шукати.

Злодюга у хату хоче пробратись…

Як діяти? Як бути? Як рятуватись?

В міліцію треба дзвонити негайно,

Ти номер «102» хутчіш набирай-но.

Хворіє хтось дуже і не може вже встати –

Людину потрібно скоріш рятувати.

Ти медиків виклич, «швидку допомогу».

«103» набирай і гукай на підмогу.

В квартирі ти раптом почув запах газу –

Не гай, дзвони «104» відразу.

Ці служби нас виручать завжди в біді.

Про них пам’ятаємо всюди й завжди.

А. Семінович

Пальчикова гра

«Небезпечні речі»

Малята руками пальців та кистями рук імітують трудові дії, згадані у віршованому тексті.

Голочка гостра шити уміє,

Дірку зашиє, ґудзик пришиє.

(зображення праці з голкою – рухи вгору – вниз)

Ножик нам фрукти почистить поможе,

Різати овочі добре він може.

(імітують користування ножем: чистити і нарізати).

Тертушка сир залюбки натирає,

Спинку колючу, жорстку вона має.

(одна рука стиснута, кулачок іншої рухається вгору-вниз).

А молоток забиває цвяшки,

Спритно, швиденько і так залюбки.

(однією рукою притримують уявний цвях, іншою показують як працює молоток).

Пилка зубаста, блискуча на вроду

Лезом розпилює донку, колоду.

(рука стиснута, лікоть зігнутий рухи вгору-вниз).

Як підростеш, будеш вміти асе сам, -

Про обережність нагадуй рукам!

(ритмічно стискають та розтискають пальчики обох рук).

Інтегроване заняття з використанням технології сендплей

(група з вадами зору)

Провела вихователь ДНЗ «Веселка»:

Шульга А. М.

Психогімнастика:

Стали рано ми на ґанок

І сказали«Добрий ранок»

Сонцю, полю і травичці,

Добрим людям, тихій річці,

Добри ранок світе мій!

Мирний, чистий, голубий.

Вихователь:

А тепер дітки сідайте на стільчики на килимку, і спробуйте відгадати загадку:

Він жовтенький і сипучий

У дворі лежить у кучі.

Якщо хочеш - можеш брати

І фортецю будувати,

Тільки воду мусиш мати. (пісок)

- А для чого потрібен пісок?

- Який буває пісок? (річковий, яружний)

- З чого складається пісок? (з піщинок)

- Як називається місце на землі де багато піску? (пустеля)

Вихователь від імені піщинки:

Мені здається хтось іще є в нашій-групі! (вихователь знаходить піщинку)

Я почула, що ви багато знаєте про пісок, полюбляєте з ним гратися. А чи любите ви подорожувати? (так) Але спочатку я хочу дізнатися , що ви знаєте про пустелю?

Гра « Вікторина»

- Чим відрізняється пустеля від інших куточків землі?

- Що найбільше цінують люди в пустелі?

- Яка тварина найбільша в пустелі?

- Що носить верблюд в горбах?

- Навіщо йому горб?

- Який плазун найнебезпечніший?

Вправа «Мікрофон»

Вихователь дає в руки кожній дитині мікрофон, і кожен з них розповідає про

пустелю 2-3 речення.

Вихователь:

А зараз я запрошую вас в подорож до пустелі, а полетимо ми туди на килимі -літаку. ( вихователь розстеляє красивий килим, діти сідають, заплющують оченята. Звучить музика).

- Ми прибули до необхідного нам місця і я запрошую вас зайняти місця за столами.(Далі підходять до столів і сідають за них.)

- Ось ми потрапили до пустелі. Але зачекайте щось тут не так! Ану погляньте діти на пісок! (в ньому скріпки, цвяхи). Це мабуть пройшла піщана буря. Скільки всього нанесло?!

- Чи можна гратися поки це лежить?

- Яку небезпеку несуть ці предмети?

- Це потрібно прибрати. А щоб скоріше це зробити приберемо тут магнітом.

- Які предмети притягає магніт? (залізні)

(Діти збирають магнітом залізні предмети і складають їх в тарілочку)

- Але погляньте не повністю очистився наш пісок. Чому? (паперові картинки)

Гра «Назви перший звук у слові»

Візьміть картинки, скажіть, що зображено і визначте перший звук у слові, як його позначають? (голосний чи приголосний О; -)

Вихователь:

Піщинка говорить, що приготувала для вас іще сюрприз - в піску заховані геометричні фігури. І пропонує погратися в гру « Послухай і відгадай»

Гра « Послухай і відгадай»

(діти відгадують тільки ті геометричні фігури, які я назву)

- Знайдіть фігуру, яка не має куточків? (коло) - на що він схожий?

- Знайдіть фігуру, яка має 4 куточки? (квадрат, прямокутник)

- Знайдіть фігуру, в якої куточків на 1 менше ніж у квадрата? (трикутник) Молодці - очистили пісок!

Вправа «Привітаємось»

Тож давайте привітаємось з піском! На кожен дотик руки говоримо слова привітання, але різні.

- Доторкнемося долонькою.

- Доторкнемося тильною стороною долоні.

- Кожним пальчиком ( Добрий ранок, добрий день добрий вечір, привіт,вітаю, раді вас бачити)

Вправа «Бархани»

А тепер піщинка пропонує нам зробити бархани. Занурте руки в пісочок, закрийте оченята і поворушіть в ньому пальчиками. І скажіть який на дотик пісок? ( сухий, приємний, теплий, сипучий). А тепер відкрийте очі і погляньте які у вас красиві бархани.

Фізкультхвилинка

Пригадаємо у мить, як вітер шумить, Ш-ш-ш-ш-ш

(імітація вітру, похитування, руки вгорі)

Ось комарик летить і так дзвінко дзижчить, Дз-дз-дз-дз

(колові рухи головою)

Жук із нами розмовляє, Свою пісеньку співає, Ж-ж-ж-ж

(напів присідання, руки на поясі)

На піску змія сичить, З нами пісню свою вчить, С-с-с-с-с

(ходьба на носках)

Ми із вами відпочили

Та ще трошки пошуміли.

Гра « Стаканчики»

Піщинка приготувала цікаву гру із стаканчиками.

- Візьміть стакан і насипте в нього 1 жменю піску, поставте.

- У другий стакан насипте 2 жмені піску

- У третій - 3 жмені

- Поставте в ряд стаканчики так , щоб повні чергувалися з порожніми. Причому в руки можна брати лише один стаканчик. ( поміняти місцями 5 і 2 стаканчик)

Гра «Сліди»

Діти, а як можна дізнатися хто живе в пустелі? (по слідам)

- Складіть чотири пальчики разом - і залиште такі сліди на піску. На чиї це сліди схоже? ( котика)

- А чиї сліди можна побачити в пустелі? (змії, черепахи) Зробіть сліди змії ребром долоньки, а сліди черепахи - чотирма пальчиками. Караван верблюдів - багато слідів пальчиками.

Вправа для очей

Всі на мене подивіться

Робіть вправу не баріться

Очі вгору підніміть,

А тепер їх опустіть

Вправо, вліво подивіться

Робіть добре не лініться.

Вихователь (від імені піщинки):

У пустелі дуже рідко бувають дощі, і вони малесенькі. ( Вихователь і помічник вихователя поливають пісок).

- Діти, який тепер став пісок ? (мокрий)

- А що можна робити з мокрим піском? (ліпити)

Завдання піщинки

Піщинка запитує, чи знаєте ви скільки вам років?

- Зробіть скільки нірок для мишки скільки вам років (вихователь активізує діток, індивідуально запитує - скільки тобі років, скільки ти зробив нірок.

- Розрівняйте долонькою пісок.

- А тепер зробіть гірки для черепашок - їм вже дуже жарко на піску, вони хочуть заховатися в гірки

- Зробіть гірок на 1 менше ніж вам років.

Ігрова вправа «Впізнай хто був в гостях»

Діти відвертаються вихователь робить відтиски пасочками а діти відгадують чиє це зображення.

Вихователь:

Коли проходить дощ, то все радіє, оживає, зеленіє. Тож давайте і ми зробимо веселу галявину ( Діти беруть фігури мешканців пустелі, дерев пустелі і викладають на піску).

Вихователь:

Піщинка милується , дякує. Діти йдуть на килимок, сідають на килим літак, заплющують очі. Звучить музика. Повернення в садок.


Заняття

"Веселий ярмарок"

(формування почуття гумору)

Мета:

вчити дітей розуміти смішне в літературних творах та зображеннях; показати способи адекватного реагування на жарти; підтримувати інтерес до гумористичних творів.

В: діти, давайте поговоримо про те, що означає сміх для людини. Уявіть собі дві картини, на яких зображено веселку, квіти, крапельки, птахів. Але одна картина сірого кольору, а друга – яскрава, різнокольорова, барвиста. Яка вам більше подобається? А чому?

Д: кольорова. Бо вона весела.

В: ви, мабуть, помітили, що коли день сонячний, ясний, у вас на обличчі мимоволі зявляється усмішка. Без гумору, сміху, жарту, усмішки життя людей теж стає сірим, невиразним, ніяким. Навіть краса кудись дівається , якщо людина втрачає здатність сміятися. Діти, давайте спробуємо показати таку людину, її обличчя, плечі, руки, голову. А тепер пригадайте щось веселе, підніміть голову, розправте плечі. Ви усміхаєтеся, вам легко,весело. Діти, ви хочети повеселитися?

Д: Так.

В: Тоді я запрошую вас на ярмарок. На цьому веселому ярмарку ми будемо міняти жарти, гуморески, скоромовки, сміх на продукти. Все будемо збирати в цей кошик. То ж продавці займайте свої місця за прилавками.

( 5 прилавків: бублики, пряники, цукерки, яблука, чай з шипшини)

В: На що міняєте свої бублики?

П: На смішинки.

ПРЯНИК

— У вас зуби є, дідусю? — онучок питає.
Дід журливо посміхнувся: — Вже давно немає.—
Це почувши, хлопченятко зраділо без краю:
— Тоді пряник потримайте, а я пострибаю.

В: Чому хлопченятко зраділо, що у діда не має зубів?

Д: Тому що дід не зможе зїсти пряник.

ОНУЧОК

— Лягай спати вже, онучку,— дід говорить басом.
— Я, як був таким маленьким, лягав з курми разом.
— А онучок зубки скалить: —• Як же ви там спали?
Як ви з сідала, дідусю, додолу не впали?

В: Що означає лягати з курми?

Д: Дуже рано, коли ще на вулиці світло.

Запасливий

- Знову мокрі черевики?! –
Сварить Вову мати.
Ти, мабуть, в усіх калюжах
Встигнув побувати?
- Що ви, мамо, - каже Вова, -
Не хвилюйтесь дуже:
Ще й на завтра залишилось
Чотири калюжі!
І. Січовик

Не встиг

Став Микола на порозі:
- Як ішов од бабці
і посередині рову
посковзнувсь на кладці…
- Як? У рів та в нових штанях? -
До Миколи мати
- Мамцю, сталось все так швидко -
Я й не встиг їх зняти.
Йосип Струцюк

В:Тепер ви нам дасте бублики? (Забирають бублики).

(вих.. підходить до наступного прилавка).

На що міняєте свої пряники?

П: На швидке прочитання скоромовки.

У сестрички Люби

Випадають зуби

І говорить Люба:

- Я тепер бежжуба!

(Діти промовляють скоромовку по черзі, по одному, по парах, по четверо, всі разом).

(Купляють пряники).

В: На що міняєте цукерки?

П: На небилиці.

В: Діти, а що таке небилиці.

Д: Це те що не може бути на справді.

(Вих.читає небилиці, а діти виправляють)

Про пам'ять

(За Е.Успенським)

Всім відомо, що У нас
Пам'ять - просто вищий клас!
Прочитаємо лиш вірша ¬І
повторимо ураз:
"Їхав Ваня на коні,
Вів собачку по стерні,
А в цей час якраз бабуся
Мила фікус на вікні".
- я завжди всім говорю,
Що ніколи не зубрю,
Що історію про Ваню
Дуже легко повторю:
"Їхав Ваня на вікні,
Вів собачку по стерні,
А в цей час зелений фікус Мив бабусю на коні".
- Ну, який же ти дивак,
Тільки хвастатись мастак! Краще ти мене послухай,
А було усе отак:
"Їхав фікус на коні,
Вів бабусю по стерні,
А знайома нам собачка
Мила Ваню на вікні".

(Купляють цукерки).

В: На що міняєте яблука?

П: На веселі віршики.

(Вих.читає віршики)

Будить мама ведмежатко
Будить мама ведмежатко
Рано навесні:
- Прокидайсь, моє малятко,
Вже розтанув сніг!
Вже птахи давно щебечуть,
Уставай, сонько! –
Мама штурхає за плечі,
Та мовчить Мишко…
- Що ж, - зітхнула сумно ненька, -
Ох, біда, біда!
Буду я тепер, бідненька,
Їсти мед сама.
- Зачекай! – Мишко підскочив, -
Вже біжу, біжу!
Лиш візьму велику ложку –
І допоможу!!!
Олеся Мамчич
В: Що примусило ведмежатко швидко проснутися?

Д: Те що мама буде їсти мед без нього.

В: Що сказав мишко?

Д: Візьму велику ложку і допоможу.

Мультфільм

Я сиджу в кімнаті тихо,
Мов немає мене вдома.
Що там сталося за лихо?
Це ж мультфільм про Джеррі й Тома.
Я не можу відірватись
Від екрана ні на мить.
Кіт і мишка вміють гратись,
Різні капості робить.
І мені давно відомо,
Це підтвердить вся сім´я, -
Я люблю найбільше Тома,
Бо вреднющий він, як я.
Лариса Цілик

В: Що визвало посмішку в цьому вірші?

Д:Бо Том вреднющій як я.

Схожість

До малодих батьків зайшла сусідка:
- Іванко ваш - ну, вилитий татусь!
Такий же носик, щічки і борідка ...
- Можливо, - татко радо усміхнувсь.
- А от і ні! .. - малесенька Катруся
Й собі з куточка голос підійма. ¬
Іванко схожий більше на бабусю,
Бо в нього в роті теж зубів нема
Степан Гриценко

В: Чому слова Катрусі викликали сміх?

Д: Тому що в роті у Іванка немає зубів як і у бабусі.

Подарунок

Мамі в день народження додому
В подарунок фен приніс татусь.
Роздививсь його маленький Рома
І на кухню до матусі - шусть.
- Мамочко! Іди скоріш в кімнату,¬-
Радий хлопчик їй секрет відкрив,¬
-Подивися, там для тебе тато
Пилосос на голову купив!

В: Який подарунок тато приніс мамі? З чим його порівнює Рома?

Д:Фен. З пилососом.

(Купляють яблука)

В: Діти, який же ярмарок без веселих ігор та забав. Правда ж?

Рухлива гра « Мавпочки і дзеркало»

Гра « Ми теж»

-Я сьогодні в зоопарку була!

- Ми теж

- Там я бачила звірів

- Ми теж

- Бачила верблюда

- Ми теж

- Він плюється

- Ми теж

- Мавпа кривляється

- Ми теж

- Бачила як діти каталися на конику

- Ми теж

- А вовк кусається

- Ми теж

- Пташки гойдаються на гілках

- Ми теж

- Змії голосно шиплять

- Ми теж

- А ще я бачила слоненятко

- Ми теж

- Воно схоже на поросятко

- Ми теж

- Такі цікаві звірі

- Ми теж.

(Діти сідають на стільчики)

В: Залишився один прилавок де ми не скупилися. На що ви міняєте свій цілющій чай з шипшини?

П: На гуморески.

В: Діти, а що таке гуморески? Це такий вірш, який викликає сміх та й ще чомусь нас вчить.

Чому сміються кури

-Чом такі бруднючі
Руки в тебе, Климе?
-А тому, що нині
Я вмивався ними ...
Знов не мивши ноги
Ти вмостився спати!
Як тобі не сором? –
Дорікає мати.
Клим же рота кривить,
Пхинькає із ліжка:
-Нащо ноги мити,
Я ж лежу в панчішках
Дуже Клим лінивий
Митися не хоче.
- Ой ти, за-мур-зур-ра !-
Кіт йому муркоче.
І сміються діти,
І сміються кури-
Геть усі сміються
З Клима-замазури.

В: Діти, чому з Клима сміються не тільки діти а й кури?

Д: Бо він замазура.

В: А чому вчить нас ця гумореска?

( Відповіді дітей)

В: Послухайте ще одну гумореску « Кухлик»

Кухлик

автор: Павло Глазовий

Дід приїхав із села, ходить по столиці.
Має гроші – не мина жодної крамниці.
Попросив він: – Покажіть кухлик той, що з краю.
Продавщиця: – Что? Чево? Я нє панімаю.
Кухлик люба покажіть, той, що з боку смужка.
- Да какой же кухлік здесь, єслі ето кружка.
Дід у руки кухлик взяв і нахмурив брови:
- На Вкраїні живете й не знаєте мови.
Продавщиця теж була гостра та бідова.
- У меня єсть свой язик, ні к чему мне мова.
І сказав їй мудрий дід: – Цим пишатися не слід,
Бо якраз така біда в моєї корови:
Має, бідна, язика і не знає мови

В: Чому вчить нас ця гумореска?

Д: Відповіді дітей.

В: Треба любити і вчитись розмовляти рідною мовою.

Ну що ж скупились ми на ярмарку. А чи сподобалось вам бути на такому веселому ярмарку?

Д: Так.

В.: То ж запамятайте, що з гумором, сміхом, усмішками життя людей стає цікавішим та веселим. А ми давайте пригощатися тим, що придбали на ярмарку.


Тема. Ніхто вже про Галочку

не скаже Невмивалочка

Вихователь – Коркач В.В.

Програмовий зміст. Розвивати мислення, пам’ять, мову. Виховувати охайність, уважність, дисциплінованість. Довести дітям, що рухатися корисно для здоров’я, формувати бажання виконувати ранкову зарядку. Закріпити звичку дотримуватися чистоти і охайності, викликати бажання навчати цього й інших, закріпити знання про корисні для здоров’я продукти. Ознайомити дітей з чинниками здоров’я, формувати практичні вміння дбати про власне здоров’я, фізичний гарт, безпеку свого організму. Активізувати дитяче мовлення словами: ранкова зарядка, вода, личко, мити, чистенька, бруднуля, мило, рушник, гребінець, зубна паста, зубна щітка. Створювати веселий ігровий настрій за допомогою потішок, чистомовки, віршиків, загадок, ігор.

Обладнання: лялька Ганнуся, картки з предметами-малюнками, подарунковий набір для ляльки, матеріал для гри «Корисно чи ні», горішк

Хід заняття

Психогімнастика

Добрий день, добрий день,

Добрий день усім, усім!

Бажаю щастя ось якого

І здоров’я отакого.

Вихователь.

Ой як гарно у садочку,

Багато діточок, як у віночку

Всі гарні, веселі, бадьорі!

А чому?

Та тому, що всі здорові !

- Дітки а що ви робите кожного ранку, щоб бути здоровими?

Діти. Ранкову зарядку.

Вихователь:

Сьогодні ми поговоримо про те, що потрібно робити щоб бути здоровим.

То що ж необхідно робити вранці ?

Діти. Ранкову зарядку.

Вихователь:

То давайте всі разом її зробимо.

(під музику діти роблять зарядку)

Вихователь:

Молодці, гарно виконуєте вправи дружно, весело. Але щоб бути здоровим однієї зарядки мало. Щоб не хворіти треба добре руки мити.

- А чим ми миємо руки? (водою)

Правильно, а давайте всі разом згадаємо потішки про водичку.

Водичко, водичко

Умий моє личко.

Рум’яне та біле ,

Як яблучко спіле.

Хлюп, хлюп водичко,

Хлюп, хлюп на личко.

І на ручки, і на ніжки.

Хлюп, хлюп, хлюп.

Вихователь:

Молодці , то що ж ми миємо водичкою?

Діти.

Руки.

Вихователь:

Звідки беруться хвороби?

Це приносять їх мікроби

Ті маленькі забіяки ,

Хулігани, розбишаки,

Що живуть усюди

Де багато бруду.

Той хто руки не помиє

Їх ковтає і хворіє.

Вихователь:

- Діти, де живуть мікроби? (де бруд)

- Хто хворіє? (той хто їсть брудними руками)

- А що треба робити, щоб мікроби не зашкодили здоров’ю? ( Мити руки)

Вихователь:

Стук.

- Ви чуєте хтось плаче?

(Заходить брудна лялька)

Діти розглядають брудну ляльку.

Шапочка у глині ,

Сажа на коліні,

Пальчики зелені ,

Плаття у варені

У варені навіть ніс !

На щоках сліди від сліз.

Отака, Ганнуля

Дівчинка бруднуля.

- А чому лялька плаче?

- З нею ніхто не хоче гратися

- Ганнуля, подивись на наших діток, якими ти їх бачиш?

Діти. Чистими, охайними.

Вихователь:

- Діти, а давайте допоможемо Ганнусі дізнатися, що вам допомагає бути чистими та охайними. Загадаємо їй загадки.

- -А ти Ганнуля слухай і відгадуй!

1. Миє личко , лізе в очі,

В миску вислизнути хоче.

Вимиває бруд, чорнило

Запашне рожеве ….( мило)

2. В хатці-тюбику живу,

Зубкам вашим я служу . (зубна паста)

3. В мене спинка кістяна

І щетинка є жорстка

Я із пастою працюю,

В роті гарно порядкую. (зубна щітка)

4. Білих 30 зубчиків

Для кучерів і чубчиків

По голівці ходять –

Волосся в порядок приводять. (гребінець)

Вихователь:

- Тож давайте повторимо Ганнусі, що допомагає бути нам здоровими та охайними .

Діти.

Мило, зубна паста, зубна щітка, гребінець.

Вихователь:

- Але ти Ганнусю запам’ятай, щоб дійсно бути здоровим то ці предмети повинні бути у кожного свої особисті і ними крім тебе ніхто не може користуватись.

- Щось ми з вами засиділись треба трішки розім’ятись .

Фізкультхвилинка

Щоб здоровим виглядати,

Я вмиваюся, малята.

Ось як вмію, діти ,

Личко, шию й вушка мити.

(Діти зображають процес умивання та миття згаданих частин тіла)

Ще й частесенько купаюсь –

Бути чистим намагаюсь.

Ось так тру уміло

Я мочалом все тіло.

(Імітують користування уявною мочалкою під час купання в положенні стоячи.)

Щоб завжди здоровим бути ,

Я щоденно чищу зуби .

( Зображають чищення зубів)

Хочеш - і тебе навчу я,

Ось як ротик полощу я.

(Імітують полоскання ротика.)

Щоб здоровим виглядати ,

Треба бути акуратним –

(Похитують голівкою, взявшись долоньками за щоки)

Причесатись можу сам я.

Не прошу про це я маму.

(Зображають розчісування свого волосся)

Я у дзеркальце погляну –

Задоволений я стану,

(Тримають перед собою долоньки, усміхаються, імітують милування собою, дивлячись в уявне люстерко)

Вид здоровий хоч куди –

Можна в дитсадок іти.

(Енергійно крокують на місці)

Вихователь:

- Молодці , всі добре вправи повторяли.

- А тепер давайте з вами в гру пограємо.

Гра «Вибери потрібний предмет»

На столі лежать картки з зображеними на них предметами . Діти беруть по одній картці і розповідають, що намальовано і чи допомагає воно бути здоровим та охайним.

( Після гри даруємо кошик із засобами гігієни Ганнусі і просимо ляльку привести себе до ладу )

Конспект заняття для старшого дошкільного віку

на тему: "Стихійні лиха"

провела вихователь - Руденко Н. Г.

Мета: Закріпити знання дітей про найбільш характерні для нашої місцевості природні стихійні лиха та правилами поводження під час повені, снігопаду, грози, блискавки та буревію. Узагальнити знання дітей про стихійні лиха, про сигнали цивільного захисту та оповіщення населення у випадку стихійних лих. Розвивати вміння правильно діяти в надзвичайних ситуаціях, виховувати навички самодисципліни, організованості, впевненості в своїх силах та прагненні допомогти тим, хто цього потребує.

Матеріал: ілюстрації зображень стихійних лих (блискавка, злива, повінь, буревій, снігопад), відеоматеріали, трубочки та стаканчики для дослідів, знаки телефонних номерів екстрених служб 101, 102, 103, 104, заготовки шаблонів для виконання завдань дітьми, фішки червоного та зеленого кольорів.

Хід заняття:

- Діти сьогодні по телебаченню я почула таке оголошення: «Увага! Увага! Управління з питань надзвичайних ситуацій повідомляє, що в зв’язку з несприятливими погодними умовами просимо вас не виходити з приміщення!»

- Діти, що означає вислів «несприятливі погодні умови?» Так, діти, це такі погодні умови, що призводять до порушення нормального життя, а іноді до загибелі людей і матеріальних цінностей.

- А як ще їх можна назвати? (стихійні лиха)

- Які ви знаєте стихійні лиха? (землетрус, виверження вулканів, обвали, зсуви, зливи, повені, буревії, грози, сині снігопади, дуже сильний мороз, спека, сильний туман, посуха і таке інше) Тобто, надзвичайні ситуації, які відбуваються в природі. Для нашої місцевості характерні такі стихійні лиха: зливи, грози, повінь, буревій, сильні снігопади.

- Діти, сигналом «Увага, всім!» повідомляють людей по радіо, телебаченню про загрозу, стихійне лихо, що наближається і тоді на допомогу людям приходить служба Цивільного Захисту.

- А зараз подивіться, будь-ласка, на екран комп’ютера (показ зображення грози)

- Як називається це явище? (Гроза)

- А хто з вас розповість вірш про грозу? (Дитина читає вірш)

- Дітки, а кого у вірші названо бабусею? (Хмарку)

- Хмарка сама по небу ходить?

- Ні, її супроводжує грім.

- З ким виграє грім? (З блискавкою)

- Діти, а грім ми бачимо чи чуємо? (Чуємо)

- А блискавку? (Бачимо)

- Що небезпечніше грім чи блискавка?

- Блискавка, бо вона може влучити в будинки, дерева, мости, людей. Може призвести до загибелі або руйнування.

- А що ставлять на будинках для того, щоб не влучила блискавка?

- Громовідвід.

- Діти, у вас на столах лежать малюнки, ви їх уважно розгляньте і покладіть зелену фішку там, де хлопчик чинить правильно, а червоною позначте картинки, де хлопчик поводиться небезпечно.

Індивідуальне обговорення виконання завдання.

- Пам’ятайте, що під час грози не можна ховатися під високі дерева, бігати по відкритій місцевості, купатися у водоймах.

Якщо ви всі ці правила будете виконувати, то ніякого лиха не станеться.

Дощ, грім, блискавка, злива – ці явища пов’язані між собою.

А зараз давайте встанемо та про імітуємо лагідний дощик, що не чинить ніяких неприємностей. (виконання психогімнастики)

- Уявімо, що ми з вами крапельки. Покружляли, покружляли крапельки в повітрі, повеселилися. Нудно їм тут сидіти, полетіли вниз до землі. Ось ми вже на землі і весело стрибаємо по листочках, по камінчиках.

- Крап-крап-крап краплинки. Крапельки торкаються дитячих вій, волосся, носиків, щічок.

- А тепер давайте сядемо півколом.

Діти сідають півколом, а вихователь пропонує їм послухати маленький уривок з авторської казки «Повінь».

- Весняне сонце розтопило сніги і потекли звідусіль струмки, річка розлилася і затопила низькі береги. Там, під кущами, нещодавно народилися зайченята. Вони ще були маленькі і не знали, що треба тікати від води, як це зробили інші звірі. А стрибнули на одну з крижинок, що сунула вниз річкою. Вирішили побавитися, стриб - туди, стриб-сюди, а могутня вода відносить їх все далі від берега.

- Дітки, з якого твору цей уривок?

- Яке природне лихо описане тут?

- А що таке повінь? (Це значне затоплення місцевості, яке виникає внаслідок підняття рівня води в річці, озері, морі. Повінь виникає під час тривалих злив, нешвидкого танення снігів, вітрових нагонів води)

Подивіться на екран монітора, що тут бачимо?

- Стоять затоплені будинки, транспорт, дерева.

- Діти нам прийшов лист від КОРОЛЕВИ БЕЗПЕКИ. Це дуже незвичайний лист. Королева прислала схеми та просить розглянути їх і розібратися чому вони нас навчають. (вихователь показує схеми, а діти пояснюють, що кожна з них позначає)

І схема. При наближені повені повинні швидко зібрати: документи, ліки, продукти.

ІІ схема. Виключити воду, газ, електротехніку.

ІІІ схема. Піднятися по східцях на верхні поверхи.

ІVсхема. Сигналізувати, повідомляти рятівників.

- Молодці, діти, ви гарно справилися із завданням, ми дякуємо Королеві Безпеки, що навчили нас правильно діяти під час ПОВЕНІ.

БУРЕВІЙ

- Дітки подивіться знову на екран.

- Як називається це явище? (Буревій)

- А чим небезпечне це явище?

- Руйнуються будівлі, зносяться дахи, дерева, мости, часто буревій заносить і людей, якщо вони в цей час опинилися у відкритому просторі – полі, степу, рівнинному місці.

Зараз ми пограємо у гру «Репортер»

Нам потрібно вибрати журналіста, який би розповів про побачене лихо.

Вибирається дитина-репортер: він повідомляє в радіотрубку: «Вчора в західних областях України пройшов Буревій. Сила вітру була дуже сильною в будинках позривало дахи, поламало багато дерев, пошкодило лінії електропередач. Потерпілих немає, бо всі дотримувалися правил безпечної поведінки під час цього стихійного лиха. Дякуємо репортерові за інформацію.

Давайте і ми з вами діти, пригадаємо що можна робити під час сильного вітру, а що ні.

Гра «Мікрофон»

Діти стоять і передають один одному мікрофон.

- Чи можна виходити на вулицю?

- Ні.

- А чому?

- Бо вітер може знести людину.

- А сидіти біля вікна?

- Ні! Бо вікно може розкритися сильним поштовхом і пошкодити людину.

- А розкривати вікна і двері?

- Також ні, це небезпечно для життя людини.

- Дітки, а зараз ми з вами проведемо фізкультхвилинку, перевтілимося в вітерець.

- Я вітер сильний! Я лечу, лечу, лечу куди схочу (руки розтавлені, ноги на ширині плечей, вдих)

Хочу наліво полечу (повернутися вліво)

Хочу направо полечу (вправо)

Хочу подую вгору до хмарок (дути вгору)

А зараз я хмарки розжену (піднімають руки вгору, імітують «розгін» хмарок)

Дослідницько-пошукова робота

- А зараз підійдіть, будь-ласка, до столів візьміть в руки стаканчики і трубочки. На дні стакану лежать папірці. Будемо дути в трубочку і папірці піднімуться вгору. Чим з більшою силою ми дутимемо, тим вище летять кружечки.

- Уявіть, що під час буревію дує дуже сильний вітер, який зриває дахи, ламає гілки на деревах.

СИЛЬНИЙ СНІГОПАД (Розгляд екрану)

- Дітки, що зображено на екрані?

- Снігопад.

- Якщо він сильний, то це явище можна розглянути як стихійне лихо.

Давайте з вами поміркуємо, що доброго, приємного дає сніг, коли він випадає і що поганого, коли його випадає надмірно багато.

- Можна погратися в сніжки, покататися на лижах, санках.

- Сніг вкриває землю і захищає рослини від морозів.

Завдяки снігу земля зволожується, що необхідно для росту рослин.

- Чому погано, коли багато снігу?

- Затрудняється проїзд, прохід, сніг який лежить на дахах привалити людей, обламати дах.

Робота з картинками

А коли сніг почне розтавати під дією сонця, то на дахах утворюються бурульки – великі бурульки небезпечні для людей, які ходять під стріхами.

Тому не можна ходити взимку поблизу будинків, під час снігопаду вирушати в подорож на автомобілі.

- Діти, а якщо трапиться якесь лихо з людиною, потерпілий швидко потребує допомоги куди із 4 номерів, які лежать на столі ви будете дзвонити?

- В службу швидкої медичної допомоги за номером 103.

- Правильно.

Під час всіх стихійних лих треба бути дуже обачними і обережними. Ви дуже хороше, захоплено розповідали про стихійні лиха, навчилися як діяти під час них та з сигналами цивільного захисту під час виникнення лих. Хочу закликати вас словами вірша, щоб ви були обережними.

Будь обачним, обережним

Пам’ятай про це завжди.

Бережи себе, дитино!

Бережися від біди!

ТЕМА: Всі професії хороші вибирай на смак

Вихователь: Ладика О. В.

Мета: підтримувати та розвивати у дітей інтерес, закріплювати знання дітей про різноманітний світ професій,показати взаємозв’язок між різними видами праці,знаряддями праці, розвивати у дітей здібність самостійності мислення та вибору, виховувати повагу до праці дорослих, доброзичливе ставлення до людей різних професій.

Хід заняття

І. Психогімнастика

Доброго ранку, сонечко ясне!

Доброго ранку, земелька прекрасна!

Доброго ранку, дерева багряні!

Доброго ранку, квіти духмяні!

Доброго ранку, птахи галасливі!

Доброго ранку, люди щасливі!

ІІ. Увага,увага, нам вже пора

В Країну майстрів вирушать дітвора!

- Діти,який у вас настрій?

-А чому у вас гарний (поганий) настрій?

- Я сьогодні прийшла з гарним настроєм, тому що я вас всіх дуже люблю,завжди чекаю зустрічі, я люблю наш дитячий садок, нашу групу, я люблю свою роботу.

Усміхнулась мені вдача,

Й долі я вдячна за це.

Знаю, не може бути інакше

У цім світі і на землі.

Бо професій багато у світі,

І важливих і трудових,

А мене приваблюють діти,

Я не можу жити без них.

Я вихователь, я пишаюся цим,

Бо життя присвячую дітям усім!

- А як називається моя професія?

- А що означає виховувати дітей?

- Правильно, вихователь повинен уміти та знати багато, щоб кожен день для дітей був цікавим,щоб діти дізнавалися про щось нове, щоб у вас був гарний настрій.

Тож ми сьогодні вирушаємо до Країни Майстрів, поговоримо про деякі професії.

- Сьогодні ми будемо подорожувати на потязі.

- Швидко збираються вагончики. Готові? Поїхали

Їде потяг чух–чух –чух

І колеса відбивають бух –бух- бух

І. зупинка «Професії»

- Ось і приїхали в Країну Майстрів. І перша наша зупинка називається «Професії».

- Зараз ми з вами пограємо в гру «Відгадай професії», дивимось уважно на комп’ютер і відгадуємо, але не викрикуємо.

(10-15 слайдів різних професій)

- А в нас дітки підготували загадки про професії:

Вранці він заходить в клас

Дуже добре знає нас,

Вчить нас з книжками дружити

Весело і дружно жити. (Вчитель)

****

Біга пензлик по тканині,

Підкоряючись людині,

А людина творить свій

Не повторний світ живий.

***

Батько в мене будівельник

Він новий будує дім.

Коли виросту то сяду

В кран підйомний поруч з ним.

ІІ зупинка «Знаряддя праці»

- А зараз ми вирушаємо на наступну зупинку,яка називається «Знаряддя праці»

Їде потяг чух–чух –чух

І колеса відбивають бух –бух- бух

- Зараз ми з вами пригадаємо,хто ж чим користується під час своєї роботи.

- У вас на партах лежать аркуші на яких зображені представники різних професій,а з права в колонці відповідні предмети, якими вони користуються під час своєї роботи. Нам потрібно зєднати лініями людину відповідної професії із предметами, якими вона користується у своїй роботі.

2. Робота з коректурними таблицями Наталії Гавриш

Гра «Знайди картинку,назви слово»

- Подивіться уважно на таблицю, яка лежить перед вами подумайте і закрийте фішками:

- Людей тих професій, які працюють у дитячому садку? (2,4,9,19).

- Людей тих професій, які працюють на будівництві?(1,11,14,20)

- Людей тих професій, які пов’язані з мистецтвом?(3,6,18)

- Людей тих професій, які працюють на транспорті?(1,11,17)

- Людей героїчних професій?(12,16)

3. Дидактична гра «Яке слово зайве?»

- Вихователь (продає, виховує, навчає, читає, грає).

- Художник (малює, милується, розписує, лікує)

- Лікар (оглядає, слухає, підмітає, лікує)

- Балерина (танцює, слухає, гасить вогонь, вклоняється).

ІІІ. Зупинка «Золоті руки»

- Вирушаємо до наступної зупинки.

Їде потяг чух–чух –чух

І колеса відбивають бух –бух- бух

- Ось ми приїхали на зупинку, яка називається «Золоті руки»

- Сідаємо на килимок

1. Дидактична гра «Закінчи речення»

- Ми з вами знаємо багато прислів’їв про професії, і ми пограємо в гру «Закінчи прислів’я», я почну речення, а ви його закінчіть.

- Діло майстра ….(боїться).

- Хто багато робить,той…(багато вміє).

- Робить,як мокре….(горить).

- Без роботи і день ….(роком видається).

- Бджола мала…(і та працює).

2. Бесіда «Золоті руки»

- Ви чули такий вислів «Золоті руки»?

- Що таке золото?

- Що може бути золотим?

- Чи можуть бути золоті руки?

- Про які руки ми так кажемо?

- Чи можна назвати золотими руками руки ваших батьків?

- Чому?

ІV. зупинка «Чим пахнуть професії»

- Добре вирушаємо на наступну зупинку, яка називається «Чим пахнуть професії».

- Майже кожна професія має свій запах.

Наприклад; руки пекаря пахнуть – здобою, випічкою

- Маляр пахне…(фарбою).

- Шофер пахне… (бензином)

- Лікар пахне…(ліками)

- Рибак пахне…(рибою, морем)

- Кухар пахне …(їдою)

- Парфумер пахне…(парфумами).

- Діти, а що ніяк не пахне?(Неробства, ледарство).Уже нам час повертатися до дитячого садка, ми відвідали багато зупинок, багато згадали професій, сідаємо у вагончики і поїхали назад до дитячого садочка.

Їде потяг чух–чух –чух

І колеса відбивають бух –бух- бух

Висновок: Сьогодні ми пригадали різні професії, і ким би ви не мріяли стати, яку б професію собі не вибрали, кожен повинен добре знати свою справу, робити її чесно і вміло.

19 вересня

День народження Смайлика

19 вересня 1982 року, рівно 33 роки тому, американський вчений Скотт Фалман запропонував використовувати символи

:–)

для позначення усміхненого обличчя в електронному тексті. Сьогодні смайлик замінює те, що важко передати словами у короткому повідомленні (інтонацію голосу, міміку), допомагає краще зрозуміти співрозмовника, вловити його настрій. Зрештою, кумедний смайлик поліпшує настрій і тому, хто його бачить, і тому, хто малює.

Форми роботи з дітьми

  • Перегляд мультфільму “Крихітка Єнот”.
  • Бесіда “Що може посмішка”.
  • Вправа-асоціація “Розкажи за допомогою смайлика”: діти малюють одне одному повідомлення, використовуючи якомога більше різних смайликів, потім “зачитують” отримані листи.
  • Образотворча діяльність “Смайлик у подарунок”: малята ліплять, малюють, роблять аплікації, виготовляють поробки.
  • Бесіда “Як поліпшити настрій іншій людині”.

    Образотворча діяльність “Подаруй гарний настрій”.

  • Гра на прогулянці “Хто знайде більше смайликів”: педагог розвішує смайлики у найнесподіваніших місцях, малює їх крейдою на асфальті та паличкою на землі тощо; діти можуть знаходити у довкіллі різні об’єкти, схожі на смайлики — хмаринки, квіти тощо.

Кiлькiсть переглядiв: 6879

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.